Historie

Tým vědců pod odbornou kuratelou renomovaného výzkumníka PHDr. Jaroslava Otčenáška, DrSc. se dopátral, že se již dnes nelze dopátrat, kdy přesně skupina objednala svou první loď. Jisté je, že se tak stalo na jaře roku 2004 na adrese Tomíčkova 1, Praha 4. Abychom ovšem osvětlili pozadí takto zlomové události je třeba se vydat proti proudu času ještě o kousíček zpět.

Yachtmeni

Pozdější historicky první kapitán Michaloso si v kanceláři již během podzimu roku předcházejícího postěžovával, že na jachtě, na které se plavil toho roku se mu nezdařilo zcela uplatnit své schopnosti Všeuměla a tak se rozhodl si udělat kapitánský průkaz na Státní plavební správě. Badatelé se dále domnívají, že již tehdy byl jeho výkon počastován slovy Pekyho, že až si ho udělá, tak pojedeme s ním, což jistě muselo Michalosa povzbudit!

Následujícího roku v prvních měsících, kdy již byl Michaloso čerstvým majitelem licence, byl vyzván ať vybere loď. Zde se ovšem uplatnila Michalosova váhavost a pitvání v detailech (později zkráceně zvaná "Počkej, počkej!") a tak na jaře bylo třeba zasáhnout rázněji.

Přechytračit Michalosa ovšem nebylo v silách jednoho člověka a tak po té, co se Peky hrdině přilepil k Michalosově telefonu (další Michalosovou přezdívkou je Kekešník) a byl ve svém počinu objednat loď jeho telefonem zastaven, upoutal chytře Michalosovu pozornost Tomíno, snažící se rychle objednat loď přes internet. Jeho web se ovšem po zásahu Michalosa zhroutil jak domeček z karet! To již byl ovšem Peky na druhém konci místnosti a podařilo se mu spojit s operátorem Vltava Yachtu (tímto je zdravíme) a zamluvit naši první loď na Elbě. Tímto je Pekymu, Michalosovi a Tomínovi dovoleno nosit označení "Otec zakladatel".

 

Vznik webu

Projekt portálu Yachtmeni vznikl v hospodě U mlsného kocoura během neformální diskuse. Cílem projektu bylo soustředit obsah, do té doby rozptýlený mezi různé weby a kanály, na jedno místo, neboť se dozajista jedná o kulturní dědictví prakticky celého lidstva, a tak si to vlastní portál zaslouží, hergot!

YachtmeniDetaily vykrystalizovaly během e-mailové konference uskutečněné 5.12.2011 (táhnoucí se až do pozdních nočních hodin) mezi Alessínem, Marčellem a Tomínem, kteří od této posvátné chvíle mohou užívat čestného titulu "Otec zakladatel"!